Пункт вільного доступу до мережі Інтернет



               Правила користування                     Пунктом вільного доступу 
до мережі Інтернет
Центральної районної бібліотеки
Робота  Пункту вільного доступу до мережі Інтернет регулюється Законами України "Про бібліотеки і бібліотечну діяльність”, "Про інформацію”,"Про науково - технічну інформацію”,"Статутом бібліотеки”,"Правилами користування” та іншими нормативними і технологічними документами.
1. Призначення Пункту вільного доступу до мережі Інтернет
 Основна мета Пункту – надання читачам бібліотеки вільного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет.
2. Режим роботи  Пункту
  Пункт працює згідно з графіком роботи бібліотеки.
Вихідні - субота. Робота в Інтернеті надається за попереднім записом. Запис по телефону не здійснюється. Останній день місяця-санітарний день.
Режим роботи у святкові, передсвяткові, санітарні дні та у літній період встановлюється адміністрацією ЦБС. Про зміни в режимі роботи читачі інформуються за допомогою оголошень.
3. Порядок надання послуг  Пункту
 3.1.Послуги надаються користувачам  бібліотеки  при наявності посвідчення особи.
3.2.У розпорядження читача надається одне робоче місце, яке підключено до мережі Інтернет по протоколу http://.
3.3.Користувач Пункту  має  право звертатися за  консультацією  до чергового фахівця.
3.4.Якщо користувач запізнюється більше ніж на 10 хвилин, його час може бути передано іншому.
4. Права та обов’язки відвідувачів
 4.1.Відвідувач  Пункту зобов’язаний виконувати правила користування Інтернетом   та розпорядження (вказівки) працівників Пункту .
4.2.Відвідувач  має  право  на  користування  програмним  забезпеченням, встановленим на  комп’ютері.
4.3.Відвідувач Пункту  має право на копіювання отриманої інформації з мережі Інтернет на USB Flash або диск.   
4.4.Відвідувач  Пункту  має право на створення поштової скриньки на сервері безкоштовного дозволу (Yahoo!, mail.ru, etc.), спілкуватися у чатах та брати участь у дискусійних форумах.
4.5.Відвідувач може зайняти робоче місце лише з дозволу працівника  Пункту.
4.6.По закінченні роботи відвідувач зобов’язаний повідомити про це працівника  Пункту без самостійного вимкнення комп’ютера.
4.7.За одним робочим місцем може знаходитися не більше двох відвідувачів.
4.8.Відвідувачі мають право також висувати поради, які будуть з розумінням розглянуті працівниками Пункту.
5. Забороняється
 5.1.Змінювати конфігурацію файлів програмного забезпечення (встановлення нового), самостійно вмикати та вимикати комп’ютер.
5.2.Скачувати великий обсяг інформації, оскільки це позбавляє інших користувачів можливостей повноцінної роботи в мережі.
5.3.Передавати по мережі  інформацію, яка  має  порнографічний  зміст, яка принижує людську гідність та честь абонентів мережі, містить в собі заклики до насилля, до антиурядових дій, до розпалювання міжнародної ворожнечі, а також, інформацію, котра, згідно чинному законодавству не підлягає експорту.
5.4.Приносити з собою і вживати їжу та напої.
5.5.Торкатися руками екрану монітора.
5.6.Своїми діями заважати іншим відвідувачам.
5.7.Категорично забороняється намагатися самостійно усувати несправності, якими б незначними вони не здавалися.
6. Відповідальність
 6.1.У випадку недотримання правил користування  Пунктом відвідувач може бути позбавлений права подальшого користування послугами  Пункту (тимчасово або назавжди).
6.2.У випадку  злісного порушення  правил  користування, що призвели до матеріальних збитків, порушник несе особисту відповідальність згідно чинного законодавства.


Бібліотеки Старокостянтинівщини
творять своє майбутнє!
відкриття див: http://youtu.be/hTywfUMBhtE
    Сьогодні людство все більш активно створює і водночас прилучається до нового інформаційного середовища, наповнюючи його звичними для себе атрибутами. Одним із них є Інтернет. І для бібліотек доступ до всесвітньої комп'ютерної мережі стає вже питанням престижу. І можна тільки радіти тому, що в Україні дедалі більше бібліотечних закладів у змозі надавати своїм користувачам цю послугу. 
 До таких щасливчиків нещодавно приєдналися бібліотеки Старокостянтинівщини, а саме: Центральна районна бібліотека, Районна бібліотека для дітей, бібліотеки сіл Радківці та Огієвці.
Завдяки програмі «Бібліоміст» публічні бібліотеки перетворюються  на сучасні громадські центри, підвищується їх роль у суспільстві.
«Бібліоміст» - це програма, серед основних завдань якої – покращення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою; навчання бібліотекарів з метою підвищити якість послуг для відвідувачів; а також формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати.
  За цією програмою кожна з чотирьох бібліотек нашої системи отримала набір комп’ютерного обладнання, який включає по чотири сучасних комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, з вебкамерами, принтерами та сканерами, обладнанням для створення локальної мережі та підключення до Інтернету.  
31 жовтня відбулося урочисте відкриття  пунктів вільного доступу у Центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей.
Запашним короваєм вітали гостей свята голову районної державної адміністрації Люшенка Ігоря Васильовича, голову районної ради Овчара Івана Васильовича, начальника обласного управління культури Трунову Ірину Миколаївну та  начальника районного відділу культури Дмитрашко Анжеліку Анатоліївну.
 Високоповажні гості ознайомилися із реалізацією міжнародної програми «Бібліоміст», висловили подяку Міністерству культури і туризму України, керівникам програми за підтримку та сприяння, перерізали символічну стрічку до всесвітньої мережі. Право першого користувача було надано голові райдержадміністрації Ігорю Люшенку, який надіслав  електронний лист - подяку директору програми пану Матею Новаку, та команді програми «Бібліоміст».
   Директор ЦБС Світлана Олександрівна Білан привітала всіх з визначною подією – відкриттям інтернет-центрів в бібліотеках- переможцях конкурсу. Відмітила високий професійний рівень бібліотечних працівників, які вклали в дану програму свої знання, інтелект і досвід та  надаватимуть послуги інтернету, навчатимуть користувачів новітнім технологіям.
З словами вдячності до присутніх звернулася заступник директора по роботі з дітьми Галина Євстафіївна Білоус, зауваживши, що саме в дитячій бібліотеці народжується справжній читач, і дуже добре, що свій читацький шлях діти почнуть в сучасній бібліотеці, з новими бібліотечними послугами.
Розділити з нами радість цієї події прийшли наші друзі і прихильники Оксана Радушинська, Сергій Грищук та Петро Радушинський (районна телерадіокомпанія), члени клубу «Надвечір’я», Наталя Сапчук (районний центр дитячої та юнацької творчості), фахівець соціальної роботи Великочернятинської сільської ради Оксана Кожевнікова зі своїми підопічними, ветерани бібліотечної галузі.
     А перетворити захід у справжнє свято допомогли працівники районного центру культури: Анатолій Бугера, Петро Пилипчук, Володимир Косінський. Гарного настрою від свята і приємних емоцій присутнім  додали учасники гурту «Берегиня», юні аматори сцени Андрій Круторогий, Денис Грищук, Марина Радушинська та ведучий Олег Круторогий.


 Відтепер - Інтернет у сільських бібліотеках!
23 - 24 жовтня в Радковецькій та Огіївській сільських бібліотеках відбулися святкові відкриття Пунктів вільного доступу до мережі Інтернет. За перемогу у конкурсі від програми «Бібліоміст» ці бібліотеки отримали по 2 комп'ютери, 2 веб-камери, навушники з мікрофонами, принтер та сканер.
У церемонії відкриття  взяли участь начальник відділу культури і туризму А.А. Дмитрашко, спеціаліст відділу В.В. Шубіна, директор ЦБС С.О. Білан,  Радковецький та Огіївський сільські голови М.І.Побережняк та М.А.Петрук, вчителі та учні місцевих загальноосвітніх шкіл, громади сіл.
 Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анжеліка Анатоліївна Дмитрашко привітала всіх з визначною подією – відкриттям Пункту вільного доступу до мережі Інтернет, відмітила високий професійний рівень завідуючих сільськими бібліотеками, які вклали в даний проект свої знання, інтелект та досвід.
Директор ЦБС Світлана  Олександрівна Білан щиросердно привітала гостей свята, а також подякувала  всім, хто допоміг у реалізації проекту, зокрема всій команді програми «Бібліоміст», районному керівництву, сільським головам, які з самого початку зрозуміли, допомогли і підтримали.
Сказали своє слово й голови сільських рад Микола Іванович Побережняк та Микола Ананійович Петрук. Вони разом з працівниками сільських рад допомогли з придбанням меблів у бібліотеки та облаштуванням самих бібліотек згідно технічних вимог програми «Бібліоміст». І все це для того, щоб сільській громаді жилося краще, щоб вони не відчували ніякої різниці між сільськими жителями і міськими.
Від імені педагогів та учнів виступили директора місцевих шкіл  Лариса Петрівна Вешта та Світлана Борисівна Кравчук. Виказавши зацікавленість вчителів у відкритті для них нових можливостей для професійного розвитку, вони наголосили на своєчасності і необхідності введення таких бібліотечних послуг для вчителів та учнів школи в умовах сьогодення.
Урочисте перерізання червоної стрічки стало символічним початком переходу сільської бібліотеки на новий рівень обслуговування, коли користувачі за допомогою мережі Інтернет в бібліотеці відкриють для себе світ без меж.
Завідуючі бібліотеками Галина Дмитрівна Олійник та Майя Петрівна Ковтонюк розповіли  про можливості та перспективи, які відкриваються перед людиною при користуванні мережею. Щоб слова не були безпідставними, одразу продемонстрували одну із таких можливостей – спілкування за допомогою програми Skype. Гості бачили на екрані і розмовляли з бібліотекарями центральної районної бібліотеки.
      
 

Немає коментарів:

Дописати коментар