пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Згадувати важко – пам’ятати треба (Лажівська сільська бібліотека)

 

  

Голодомор 1932 – 1933 рр -  одна з найстрашніших  трагедій в історії Україніи, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять…                       На вшанування пам’яті жертв геноциду  Українського народу в Лажівській сільській  бібліотеці  пройшла  година пам’яті « Згадувати важко – пам’ятати треба». Бібліотекар ознайомила присутніх з фактами Голодомору в нашому краї, зачитала спогади очевидців  тих страшних подій, запропонувала  переглянути книжкову виставку. Поіменно згадали односельців, які були закатовані голодом. 

  Вічна пам’ять усім, хто загинув й низький уклін тим, хто пережив жахливі роки голоду.

ГОЛОДОМОР 1932 -1933. ПАМ`ЯТАЄМО(Радковецька сільська бібліотека)

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують жертв Голодомору 1932 – 1933 років. У Радковецькій сільській бібліотеці розгорнуто художньо – документальну виставку «Голодомор 1932-1933. Пам`ятаємо». На ній представлена історично – документальна література, спогади жителів села, які пережили ті страшні роки.

Вшанувати пам'ять жертв Голодомору в умовах карантину можна хвилиною мовчання 0 16.00 годин 28 листопада і запалити свічку пам`яті на підвіконнях своїх осель.







понеділок, 23 листопада 2020 р.

Україна –територія гідності та свободи(Немиринецька сільська бібліотека)

  


21 листопада ми відзначали День Гідності і Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян.

В Немиринецькій сільській бібліотеці розгорнуто книжкову виставку-пам'ять «Україна –територія гідності та свободи».
Книга «Героям Слава» – це розповіді для дітей про сучасних героїв фронту і тилу. Про те, як ми гуртуємося у нових умовах, як усе більше відчуваємо себе єдиним народом. Ця книга – пряма мова воїнів, які боронять Україну.

Книга «Мій тато став зіркою» Галини Кирпи – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дитячі роздуми на складні, але життєві теми: смерті, війни, біженців, огорнені не лише тихим смутком, але і світлим сподіванням на краще, адже, полеглий за правду тато світить їй із неба .


пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

"В щасливій родині - щаслива дитина"(Немиринецька сільська бібліотека)

 Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. До цієї дати в бібліотеці провели інформхвилинку "В щасливій родині - щаслива дитина"




Затишок – у будинку, сад – для відпочинку, город – для урожаю

Ці теми такі вічні й такі нові… Бо час плине швидко і в багатьох родинах власний досвід ведення господарства підтримується традиційно, в інших – набувається новими поколіннями упродовж років, але ж кожному господареві хочеться і новацій. Саме безліч таких тем висвітлено у періодичних виданнях, які надходять до нашої бібліотеки. Запрошуємо до перегляду.


четвер, 19 листопада 2020 р.

У їхніх серцях жила Україна(Ілляшівська сільська бібліотека)

     

19 листопада проведено урок-реквієм пам’яті подій Революції Гідності та Свободи «У їхніх серцях жила Україна» для учнів 5 та 6 класів. «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме майбутнього»,– наголосила бібліотекар і розповіла присутнім про події цих років та побажала всім не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу. Діти переглянули відеоролики та фотографії того часу. Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.Також ми повинні пам’ятати, що кожного разу коли на небі сіяють зорі, за нами спостерігає Небесна сотня, яка освітлює шлях України у краще життя.



Майдан. Простір гідності, свободи і єднання.

 21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу.

Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині триває за неї боротьба. Наше суспільство здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі.
Цій знаковій події присвячена книжково–ілюстративна виставка «Майдан. Простір гідності, свободи і єднання», яка організована в читальному залі.









вівторок, 17 листопада 2020 р.

Бути толерантним - це важливо (Великочернятинська сільська бібліотека)

          Щороку 16 листопада у світі відзначають Міжнародний день толерантності. Сам термін «толерантність» містить у собі поняття терпимості до співрозмовника, визнання права іншого бути таким, яким він є, зі своїми особливими потребами, думками чи манерами. Однією зі складових порядності та вихованості також є толерантність.

Бібліотекар Великочернятинської сільської бібліотеки разом зі своїми юними користувачами обговорили питання важливості толерантного ставлення у суспільстві, потребу зважати та сприймати думки інших, відмінних від своїх власних
.

четвер, 12 листопада 2020 р.

ЇЇ величність Книга (Лажівська сільська бібліотека)

 

  Серед великої кількості питань, які цікавлять першокласників, є одне, дуже важливе: “Де взялася книга?”. На ці та багато інших запитань маленьких “чомучок” дала відповідь завідуюча сільською бібліотекою Ольга Іващук у ході цікавої подорожі до першоджерел книги. Діти дізнавалися, який довгий та тернистий шлях пройшла її величність Книга до читача. 

Самі ж маленькі відвідувачі разом із класоводом 1 класу Простапюк О.О.,  поділилися успіхами та досягненнями у навчанні, своїми уподобаннями та улюбленими заняттями. І на завершення цікавого уроку прозвучали “Гумористичні цікавинки”, які вкотре довели, що Книга – наш порадник, жартівник і надійний друг! 

вівторок, 10 листопада 2020 р.

«Ключі від книжкової осені»(Ілляшівська сільська бібліотека)

До нашої бібліотеки завітали вихованці дитячого садочка на чолі з вихователем Тетяною Щерчук .

Бібліотекар розповіла дітям про діткам про прекрасну пору року-Осінь. Дітлахи із задоволенням переглянули мультфільм про осінь та відгадати усі загадки.




понеділок, 9 листопада 2020 р.

«О мова рідна, золота колиска»(Ілляшівська сільська бібліотека)

         В нашій бібліотеці стало традицією в листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню памяті Преподобного Нестора Літописця. Так 9 листопада бібліотекар провела для учнів літературний альманах «Неначе скарб дорогоцінний ми нашу мову берегли». Розповіла дітям про витоки української писемності, значення мови в житті людини. Учні поринули у світ краси і принад українського слова. І з задоволенням взяли участь у конкурсах «Мовне асорті», «Склади слово», «Редактор», читали поезію про рідну мову. Діти отримали не тільки нагороди, а й позитивні емоції, сповнені любові до рідного слова. Також у бібліотеці оформлена книжкова виставка «О мова рідна, золота колиска».






День української писемності та мови(Радковецька сільська бібліотека)

9 листопада відзначається День української писемності та мови. Свято запроваджене президентським указом від 1997 року на честь Нестора Літописця. З нагоди свята тисячі прихильників української мови по всьому світу долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Виклики книжкової ери. Саме таку назву мав двадцятий ювілейний радіодиктант національної єдності. До написання диктанту долучилися і користувачі Радковецької сільської бібліотеки. Текст для ювілейного радіодиктанту написав Іван Малкович, науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко, диктант читала відома акторка Рима Зюбіна.