пʼятницю, 11 квітня 2014 р.

Подільська писанка



Незабаром Великдень - одне з найбільших і найшанованіших, після Різдва, християнських свят. Воно присвячене Воскресінню Христа.  Усі люди готуються до свята заздалегідь - випікають паски, роблять писанки та крашанки.
Для нас, українців, писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст. Її дарують на знак перемир'я, побажання здоров'я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг. Писанку також дарують дівчині, як свідчення кохання, і закопують в землю на добрий урожай. Її вручають на Великдень, як знак пошани, приязні та радості.
Із давніх-давен яйце,як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду. Фарбовані яйця - неминуча ознака Великоднього воскресіння.
Орнаментів і технік написання писанки є безліч. Нам відомі крашанки, крапанки, мальованки, дряпанки, а от діти клубу «Родослав», що діє при районній бібліотеці для дітей, вчилися на майстер-класі «Подільська писанка» писати справжні писанки, дотримуючись старовинної техніки. У приміщенні палали свічки, серед книжкових полиць витав аромат топленого воску, а вправні дитячі ручки виводили писачками по яєчній шкаралупі візерунки та символи.
Учасники майстер-класу із захопленням долучилися до таїнства створення Великодньої писанки, виготовивши свій власний маленький шедевр. Під час заняття хлопчики і дівчатка не лише власноруч розмалювали писанки, дотримуючись вікових традицій їх створення, а й дізнались багато цікавих фактів з історії виникнення писанкарства
Учні  з ентузіазмом фантазували та експериментували, від чого отримали велике задоволення.
Писанки вийшли дуже гарні, і діти з нетерпінням чекають нагоди, щоб подарувати їх рідним.


Немає коментарів:

Дописати коментар